icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!
#
ZEKON Sp. z o.o.
Przejdź do strony

Kilka słów o firmie

ZEKON Sp. z o.o. powstała w 2008 roku. Spółka ZEKON wchodzi w skład najbardziej profesjonalnej i doświadczonej w branży stalowej grupy polsko – austriackiej ZEMAN. Nowoczesna wytwórnia posiadająca zaawansowany technologicznie sprzęt i maszyny oraz wysoko wykwalifikowany personel i kadra zarządzająca gwarantuje wysoką jakość swoich usług oraz produktów.

Głównym obszarem działalności firmy jest prefabrykacja konstrukcji stalowych hal przemysłowych, magazynowych, obiektów sportowych i handlowych, a także konstrukcji stalowych w sektorze energetycznym i petrochemicznym.

ZEKON Sp. z o.o. posiada nowoczesną zautomatyzowaną linię do produkcji prostych i zbieżnych dwuteowników ze środnikiem falistym SIN, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne z uwagi na swój niewielki ciężar i cenę w porównaniu do profili spawanych, gorącowalcowanych oraz konstrukcji kratowych.

Cały proces produkcyjny został unowocześniony i skomputeryzowany za pomocą belgijskiego oprogramowania firmy SCIA obsługujący zautomatyzowaną linię produkcji dwuteowników z falistym środnikiem SIN oraz numerycznie sterowane urządzenia.

Pełna wymiana danych odbywa się o wewnętrzną sieć komputerową pozwalający na pełną identyfikację i monitorowanie procesu produkcyjnego od ewidencji zapytań ofertowych i zamówień, przyjmowanie dokumentacji warsztatowej w formie elektronicznej, aż do znakowania gotowych wyrobów i organizacji załadunków.

Dzięki nowoczesnym maszynom i urządzeniom firma ZEKON Sp. z o.o. ma możliwość prefabrykacji bardzo skomplikowanych konstrukcyjnie elementów z zachowaniem wysokich wymagań jakościowych przy jednoczesnym zagwarantowaniu zachowania terminów realizacji dostaw.

Konstrukcje stalowe są wytwarzane w hali o powierzchni 9 500 m2 (190m x 50m).

Aplikacja zabezpieczenia antykorozyjnego odbywa się na nowoczesnej malarni o powierzchni 750m2 z 4 strefowym systemem wentylacji umożliwiającym malowanie/suszenie elementów konstrukcji dla czterech różnych projektów.

Możliwości produkcyjne firmy ZEKON Sp. z o.o. to 1000 ÷ 1700 Mg/miesięcznie.

Adres: Ruda Śląska

Szyb Walenty 103

Woj.: śląskie

Telefon:+48 32 77 92 050

Fax:+48 32 77 92 054

E-mail:info@zekon.pl

WWW:www.zekon.pl