icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!
#
Lafarge Cement S.A.
Przejdź do strony

Kilka słów o firmie

Lafarge w Polsce działa od 1995 roku. Obecnie w niemal 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników oraz jest częścią globalnej Grupy Holcim. Lafarge zajmuje się produkcją innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Podstawą do ich tworzenia jest produkcja cementu, kruszyw i betonu - podstawowych surowców do produkcji materiałów budowlanych. Prowadząc działalność, firma realizuje politykę zrównoważonego rozwoju zdefiniowaną w czterech filarach: klimat, gospodarka obiegu zamkniętego, woda i przyroda oraz ludzie i społeczności.

Artykuły o firmie

Zdjęcie przykładowe
Lafarge w Polsce osiąga 50% energii ze źródeł odnawialnych
13.04.2023

Dzięki kolejnym umowom typu fizyczne PPA, które tym razem zostały podpisane z firmą KGAL, Lafarge przybliża się do osiągnięcia celu 100% energii ze źródeł odnawialnych oraz wspiera rozwój OZE w Polsce.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Lafarge w Polsce wchodzi na rynek prefabrykacji dzięki przejęciu HM Factory
29.03.2023

Lafarge Polska, należący do grupy Holcim, sfinalizował transakcję przejęcia spółki HM Factory, producenta elementów prefabrykacji betonowej do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Lafarge wychwyci 100% emisji CO2 w Cementowni Kujawy
24.01.2023

Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni. Lafarge w Polsce podpisał właśnie umowę na projekt “Kujawy Go4ECOPlanet”, dzięki któremu powstanie instalacja wychwytująca 100% emisji CO2.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Lafarge realizuje cele dekarbonizacji i wycofuje z produkcji pierwszy cement portlandzki
02.09.2022

W 2021 Lafarge w Polsce zadeklarował stopniowe odejście od produkcji podstawowych cementów portlandzkich do roku 2025. Od 1 września realizuje pierwszy krok w tym kierunku, zaprzestając produkcji cementu CEM I 42,5 R Special w worku.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Lafarge inwestuje w nowe projekty wspierające GOZ
11.08.2022

Lafarge w Polsce uruchamia kolejne inwestycje wspierające gospodarkę obiegu zamkniętego do swojej działalności, dlatego uruchamia dwa kolejne projekty inwestycyjne o wartości blisko 41 mln zł.

Czytaj więcej