icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!
#
Politechnika Warszawska
Przejdź do strony

Kilka słów o firmie

Politechnika Warszawska to publiczna politechnika założona w 1915 w Warszawie z inicjatywy i w wyniku wieloletnich zabiegów Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w „Rankingu Szkół Wyższych” wśród uczelni technicznych publikowanym przez miesięcznik Perspektywy. Obecnie na uczelni funkcjonuje 19 wydziałów i 1 kolegium.

Procesy badawcze toczą się głównie w laboratoriach, warsztatach i pracowniach. Do dyspozycji naukowców jest również Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Nauka często lubi spokój i ciszę, ale jeszcze bardziej lubi, kiedy stworzone rozwiązania służą ludziom. Za to, by tak się stało, czyli za wdrażanie projektów i kontakt ze światem biznesu odpowiada Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.

Politechnika Warszawska to prawdziwa mozaika tematów, pomysłów, spraw. Prawie 25 tysięcy studentów i ponad 5 tysięcy pracowników każdego dnia pracuje, by ten jeden uczelniany organizm działał na jak najwyższych obrotach.