icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!

Polski Klaster Budowlany w Stambule!

W dniach 26-30 kwietnia odbyła się misja wyjazdowa Polskiego Klastra Budowlanego do Turcji, podczas której zwiedziliśmy targi IFAT Eurasia oraz targi Turkey Build.

W wyjeździe udział wzięli członkowie Polskiego Klastra Budowlanego: Koma, Lech, Konti, Narzędzia, Enwira, Suprema Eco Solutions, Karolina Burtan "SUKCES", Helio Tile, Urban Project.

Spotkaliśmy się m.in. z organizatorem targów Turkey Build oraz gościliśmy na stoisku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wiele spotkań biznesowych oraz owocnych rozmów.

Targi Yapı-Turkeybuild to największe targi branży budowlanej w Turcji, organizowane od 1978 roku. W roku 2022 w targach wzięło udział 320 wystawców z 17 krajów oraz 45 731 odwiedzających z 157 krajów, z czego 79% to odwiedzający z Turcji. Ze względu na odbudowę Turcji, w 2023 roku frekwencja na targach była jeszcze wyższa i w targach wzięło udział 497 wystawców.

 

Krótka relacja zdjęciowa poniżej:

Udział w misji objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz. Oznacza to, że firmy, które zdecydują się na wyjazd, mogą otrzymać dofinansowanie obejmujące do 80 proc. kosztów związanych m.in. z: kosztem podróży, ubezpieczeniem, kosztem pobytu, zwiedzaniem targów, organizacją kolacji biznesowych i spotkań z instytucjami oferującymi wsparcie eksperckie w zakresie prawnym, finansowym, podatkowym oraz certyfikacyjnym.

 

Wydarzenie dofinansowane w ramach projektu "SHOW YOURSELF - polskie produkty budowlane na arenie międzynarodowej - IV edycja" POIR.02.03.03-20-0002/19-00
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działania 2.3. Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, Poddziałania 2.3.3. Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych, współfinansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobne artykuły

Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany na misji w Orlando!
14.04.2022

Misja gospodarcza Polskiego Klastra Budowlanego pojawiła się na targach budowlanych NAHB International Builders’ Show IBS 2022

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany na targach Batimat w Paryżu!
14.10.2022

W dniach 03-06 października 2022 r. odbyły się targi branżowe Batimat w Paryżu. Nie mogło tam zabraknąć członków Polskiego Klastra Budowlanego.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany w Bukareszcie
07.12.2022

W listopadzie Polski Klaster Budowlany gościł z przedstawicielami firm klastrowych w Rumunii. Wizyta w Bukareszcie odbyła się w ramach projektu SMART4NZEB

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Misja Polskiego Klastra Budowlanego do USA, Nowy Jork, Waszyngton
31.03.2023

W dniach 6-13 marca 2023 r. Polski Klaster Budowlany gościł w Nowym Jorku oraz Waszyngtonie z misją gospodarczą. Zwiedziliśmy targi budowlane New York Build oraz odbyliśmy szereg spotkań biznesowych

Czytaj więcej