icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!

Fensterbau Frontale 2022: Kluczowe trendy przyszłości według PAGEN

Targi Fensterbau Frontale wracając do naszych kalendarzy po czteroletniej przerwie potwierdziły swój status wyjątkowego święta branży stolarki otworowej. Tegoroczna tematyka wydarzenia oraz towarzyszących im paneli dyskusyjnych dotyczyła efektywności energetycznej, ochrony klimatu, wentylacji, komfortu przestrzeni mieszkalnych oraz cyfryzacji procesów biznesowych branży stolarki otworowej. Fensterbau Frontale od lat wyznaczają kierunki rozwoju branży – zobaczcie jakie trendy przyszłości firma PAGEN odnotowała podczas tegorocznej edycji!

 

#1. Ekologia – trend czy strategia rozwoju?

Projektowanie, zrównoważony rozwój i jakość życia postrzegane są często jako jedna całość, o czym przekonywała odwiedzających stoisko firma Salamander Windows & Door Systems – strategiczny partner firmy PAGEN. Na stoisku naszego systemodawcy zaprezentowano m.in. ekologiczne rozwiązania w systemie SALAMANDER Greta®Fenster. Profil o strukturze imitującej beton architektoniczny, znakomicie wpisujący się w nowoczesny design wyprodukowano w 100% z PVC pochodzącego z recyklingu.

Drzwi balkonowe PVC w tym uhonorowanym nagrodą German Design Award i prestiżowym Red Dot Design Award 2022 systemie, zaprezentowano także na stoisku firmy PAGEN. Od strony zewnętrznej profil wyposażono dodatkowo w nakładki aluminiowe tzw. AluClip w modnej w tym sezonie czerni.

Firma Salamander Windows & Door Systems duży nacisk położyła także na prezentację wkładu ramowego evoCore, który jest używany zamiast standardowego wzmocnienia. Certyfikowany przez Ift Rosenheim – evoCore, pozwala osiągnąć lepsze wartości Uf, co wpływa na energooszczędność całego okna, obniża masę całego produktu oraz poprawia termoizolację całego okna o około 10%, dzięki czemu spełnia on wymagania norm budownictwa pasywnego. Rdzeń ten produkowany jest w 100% z butelek PET poddanych recyklingowi. Termoizolacja, redukcja ciężaru, recykling i ochrona zasobów to wyraźne kierunki rozwoju branży wyznaczane przez Salamander Windows & Door Systems.

Jak powiedział Götz Schmiedeknecht, Co-CEO - Zrównoważony rozwój oznacza dla nas więcej niż tylko ochronę środowiska - wykorzystujemy zasoby w sposób odpowiedzialny, stawiamy na długoterminową współpracę z naszymi pracownikami i zrównoważony wzrost. Rozwój i wprowadzenie naszego pierwszego zrównoważonego systemu profili okiennych Greta®Fenster napełnia nas dumą i otwiera nowe horyzonty.


#2. Design zawsze trendy – czy w branży widzieliśmy już wszystko?


Design na każdym wydarzeniu branżowym jest ważnym elementem ekspozycji stoisk targowych. Wszystkim tym, którzy myśleli jednak, że widzieli już wszystko w branży okiennej Salamander Windows & Door Systems otworzył szeroko oczy.

Bardzo ciekawą targową propozycją były okna w systemie greenEvolution - niecodzienne, niezwykłe inspirujące jak się wyrażano - rozwiązania w systemie SALAMANDER. Dzięki zastosowaniu najnowszej serii tzw. realMaterial – folii dekoracyjnych i tekstur zaprezentowano trwałe, efektowne i oryginalne okna, które mogą stanowić element kreowania designu elewacji budynku, a także jego wnętrz.

Serię oklein i tekstur realMaterial  podzielono na cztery grupy:

  • loopedLeather – Tłoczone włókna skórzane, wyprodukowane z prawdziwych odpadów naturalnej skóry (prezentowana także na stoisku PAGEN).
  • realWood – okleina z prawdziwego drewna (fornir),
  • realMetal – Aluminium o wyglądzie szczotkowanej stali szlachetnej,
  • realCooper – surowa miedź w stylu vintage (prezentowana także na stoisku PAGEN).

Dzięki profilom greenEvolution oraz serii realMaterial możemy dopasować naszą stolarkę okienną do każdego stylu, począwszy od klasycznego aż po nowoczesny. Różnorodność połączeń oklein w tej serii pozwala tworzyć idealne, spersonalizowane okna oprawiające w piękne ramy naszą przestrzeń.   

#3. Automatyka dla bezpieczeństwa i komfortu życia

Rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe stanowią doskonałą izolację akustyczną i termiczną, dbają o nasze bezpieczeństwo oraz pozwalają zachować prywatność. Te rozwiązania stały się w zasadzie standardem przy zakupie stolarki otworowej. Zintegrowanie ich w jeden system z bramą garażową, bramą wjazdową, przesuwnymi drzwiami tarasowymi, klimatyzacją czy oświetleniem całego domu staje się trendem wynikającym wprost z naszego codziennego życia.

Na stoiskach targowych Fensterbau Frontale mogliśmy spotkać wiele systemów obsługiwanych przez centralę TaHoma firmy Somfy, dzięki której zarządzanie naszym miejscem zamieszkania jest niezwykle komfortowe. W czasach gdy wygoda i oszczędność cennego czasu ma dla nas ogromne znaczenie ten trend z pewnością wkrótce stanie się standardem.

#DoDzieła. Przyszłość zaczyna się dzisiaj.

Podobne artykuły

Zdjęcie przykładowe
Firma VIKKING nominowana do XIX Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
05.11.2021

To już kolejne wyjątkowe wyróżnienie przyznane firmie klastrowej VIKKING w ostatnim czasie

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Wciąż można skorzystać z dofinansowania do internacjonalizacji!
14.04.2022

W dalszym ciagu istnieje możliwość uzyskania dotacji na wystawienie firmy w targach międzynarodowych

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany na targach Fensterbau Frontale
10.08.2022

W dniach 11-14 lipca 2022 roku braliśmy udział w międzynarodowych targach okien, drzwi i fasad, technologii i komponentów.

Czytaj więcej